444 2 853

Başkanın Mesajı

Yıllar önce yüreğimde bir şeyi keşfettim, insanların hayatlarına katkı sağlamak bireysel menfaatlerden çok daha mutlu ediyor beni. İnsanların gözündeki mutluluğa ortak olmak, göz yaşındaki hüznü paylaşmak, ekmeğini aşını paylaşmak esas insanı insan yapan şey.

Özellikle milli ve manevi duygular ile pekiştirildiğinde ortaya çıkan görevdeşlik bir kişiyi bin kişiye çevirebiliyor bir anda.

Birlik ve beraberliğin özellikle çok önemli olduğu süreçlerden ülke olarak geçmekteyken, nasıl daha fazla gençliğimizin enerjisini faydalı işlere harcayabiliriz diye düşündüğümde tasarrufa dayalı finansal sistemlerde katma değer sağlayacak bir marka oluşturmayı hayal ettim.

2017 yılında kadim dostum Emre Özkaya ile birlikte oluşturduğumuz markamızla yüzlerce kişiye iş istihdamı sağlamanın yanında, binlerce kişininde ev ve otomobil almasına, hayallerine ulaşmasına vesile olduk.

Sektörel ve ticari anlamda ahlak ve etik değerlerimizi her zaman benliğimizin önünde tuttuk, çalışana saygı, emeğe saygı, hoşgörü ve anlayış içerisinde işveren misyonumuzu korurken, bir yandanda bizlerle birlikte yol alacak yol arkadaşları edindik.

Dünya değişiyor demiştik, bugün ise Türkiye’de Sağlam Tasarruf dönemi başlıyor diyoruz.

Sürdürülebilirlik, firmaların ve markaların, özellikle manevi yönüde bulunan sistemlerin vazgeçilmezidir. 2019 yılında başlayan sektörel büyüme ve bilinçsiz markalaşma çalışmaları rekabetle de birleştiğinde sonradan telafisi mümkün olmayan veriler vermeye başladı. Bu noktada yine bizlere yüklenen sorumluluk gereği milletimizin geleceğini sağlama almak adına bizleri yeni bir markanın oluşumuna yönlendirdi.

Bu bağlamda sektörün sürdürülebilir olmasına katkı sağlayacağından emin olduğumuz, tamamen sağlam finansal argümanlarla oluşturduğumuz Sağlam Tasarruf Sistemini milletimizin hizmetine sunuyoruz.

Türkiye’de ilk defa uygulayacağımız bu yeni tasarruf modelinin, ülkemize, çalışanlarımıza tedarikçilerimize ve paydaşlarımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum.

” Hayal etmek yetmez , gerçekleştirmek için hiç durmadan koşmalısınız.”

Vakıfevim Yönetim Kurulu Başkanı
Serdar KOLO


Serdar KOLO kimdir?

Aslen Erzurumludur, 23 Aralık 1988 tarihin ’de Kocaeli Gebze’de doğmuştur.  

Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari birimler fakültesi muhasebe bölümünde gördüğü öğrenimin ardından, Henüz 18 yaşında Türkiye’nin en köklü holdinglerinden birinde Satış Pazarlama bölümünde çeşitli yurtiçi ve yurtdışı markaların ürün geliştirme, pazarlama, operasyonel analiz bölümlerinde 3 yıl görev aldı.

İstanbul Üniversitesi İktisat ve İşletme Bölümünde ikinci öğrenimini gördü.

Henüz Türkiye’de Faizsiz finansman sistemlerinin yeni gelişmeye başladığı süreçte 7 yıl boyunca, farklı bölgelerde Satış Pazarlama ve Yöneticilik görevlerinde bulundu.

2017 Yılında Yurtdışı yatırımcı konsorsiyumu ile oluşturulan ve sağlam sermaye yapısıyla Tasarrufa Dayalı Finansman sektörüne hızla giriş yapan Finansevim markasının Kurucu ortağı olarak, Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü.

Türkiye genelinde birçok başarıya imza atmanın yanı sıra mevcut proje yatırımlarına devam eden ve halen Finansevim markasının Yönetim kurulu üyeliğini devam ettiren Serdar KOLO, Tasarrufa Dayalı Finansman sektörüne kazandırmak istediği yeni bir dönem için Vakıfevim Markasını oluşturmuş ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlenmiştir.

İyi derecede İngilizce ve Orta seviye Arapça bilen KOLO Evli, Eymen ve Rüzgâr Aslan isminde 2 erkek çocuk babasıdır.

Vakıfevim ile
Ev hayallerine kavuştular

Tamamen faizsiz, kira öder gibi ev sahibi olma fırsatını sizde kaçırmayın!

Tüm teslimat fotoğrafları için tıklayınız.